6.nädala ilm (3.- 9.02.2025)
Nädala ilm tuleb rahulik, tugevneva kõrgrõhkkonna tingimustes on ilm pigem kuivapoolne.
Kolmapäeval (5.02.) oleme idapoolse kõrgrõhkkonna ja läänepoolse madalrõhuala vahel. Mõjusam on madalrõhulohk ning nii sajab öösel enamasti lörtsi ja lund, seejuures saju võimalus on suurem lääne pool.
Päeva esimene pool on kuivem, pealelõunal on saju võimalus suurem ida pool ning sajufaasiks seal enamasti lumi. Lääne pool sajab lörtsi, sekka vihma.
Lõuna- ja edelatuul puhub mõõdukalt.
Õhutemperatuur on öösel Kesk- ja Ida-Eestis -4...-10°C, lääne pool mõni kraad soojem ning saartel ja rannikul võib olla ka veidi üle 0°C.
Päeval on mandri sisealadel kerged miinused, lääne pool ja rannikul 0...+4°C.
Neljapäeval (6.02.) on väheaktiivne madalrõhkkond Eesti kohal, liigub lõunasse. Sadu päeval enam ei tule, mõni üksik vihma- ja lörtsihoog on ainult võimalik.
Tuul puhub põhjakaarest ja on nõrk.
Õhutemperatuur on öösel -3...+4°C, päeval -1...+3°C.
Reedel (7.02.) tugevneb Venemaa lääneosas võimas kõrgrõhkkond. Ilm on sajuta ja enamasti päikeseline.
Nõrk tuul puhub kagust ning õhutemperatuur on öösel -1...+8°C, päeval üsna 0°C lähedal, kergelt miinuspoolel.
Laupäeval (8.02.) püsib kõrgrõhuala ankrus Venemaa lääneosas. Lisandub veidi pilvi, kuid sadu neist ei tule ning täiesti ära ei kao ka päike.
Tuul puhub kagust - lõunast ning on ikka nõrk.
Õhutemperatuur on öösel -2...-10°C ning päeval 0...-4°C.
Pühapäeval (9.02.) ilmarindel muutust oodata ei ole. Ilm on vähese pilvisusega ja näeb ka päikest. Lõuna- ja kagutuul on rahulik.
Öösel on õhutemperatuur mandri sisealadel -6...-12°C, mujal pisut soojem.
Päeval tõuseb 0...-4°C-ni, õhtul langeb taas.
Õhurõhk tõuseb lähiajal kogu Eesti alal üle 1050 hPa, mida siinmail juhtub üsna harva.
VastaKustutaMis see tähendab? -20?
KustutaOleneb pilvede olemasolust. Ööd on pikad ning keskmiselt läheb ka sellise soojapoolse algega kõrgrõhualas tasapisi üha külmemaks. Kõrge rõhk ajab tuule ka madalaks. Nii on võimalik üsna külmaks minna. Muidugi, kui tekib madal pilvesaast, siis ei tule õieti midag.
KustutaKui see oodatav kõrgrõhuala oleks suisa selline, mida kogu jaanuari meist lõuna pool nägime, siis tuleks juba suisa märtsiilm (muidugi mitte selle miinus 20-ga, hea kui mõnigi kraad öösel külma on...). Õnneks seekord visr siiski päris märtsi veel ei tee. Seda niigi senini tehtud.