Kosutav ja jahe aprilli lõpp (24.- 30.04.2023.)

Uuendatud : 26.04.2023

Tõeliselt mõnus ja soe nädalavahetus on möödas ning ees ootab jahedam nädal. Loodus saab ka kauaoodatud kastmist, mõnel pool väiksemas koguses juba homme.

Toomingas lehtimas Virtsu lähistel 23.04.2023


Tuleohukaart 26.04.2023. Mandri-Eestile on ka väljastatud II astme tuleohu hoiatus.


Esmaspäeval (24.04.) liigub madalrõhkkond Skandinaaviast üle Soome.
Varahommikul jõuab vihmasaju vöönd Lääne-Eesti saartele ja levib sealt edasi kirde suunas. Sajukogus saab aga olema üsna väike ja kosutavat ja tuleohtu vähendavat vihma ei tule - sajukogus jääb 1...4mm vahele.
Päeval sadu hõreneb ja eemaldub, õhtul võib Eesti lõunapiirile jõuda mõni rünksajupilv Lätist ühes vihmavalingutega, on ka pisike äikesevõimalus.
Tuul puhub lõunakaarest üsna nõrgalt.
Öösel on lisanduva pilvkatte all sooja 4...10°C, kagunurgas võib langeda 0°C lähedale.
Päeval jääb pilvisemas Lääne- ja Kesk-Eestis 10...14°C vahele, päikeselisemas Ida- ja Kagu-Eestis tõuseb 15...20°C-ni.

Teisipäeval (25.04.) läheneb läänest uus madalrõhkkond. Ida suunas seisab aga vastas kõrgrõhkkond, mis suudab meie taeva selgemaks teha.
Küll aga võib päeva peale areneda hoovihmapilvi eelkõige saartel ja Lääne-Eesti mandriosas. Kesk- ja Ida-Eestis on selgem ja kuivem.
Tuul puhub jätkuvalt lõunakaarest ja puhangud jäävad alla 10m/s.
Öösel on sooja 4...10°C, päeval tõuseb 15...21°C-ni, vaid meretuulega rannikuribal jääb veidi alla 10°C.

Kolmapäeva (26.04.) öö möödub veel selgema ja soojana. Õhusooja on 4...10°C.
Päeval läheneb lõunast madalrõhkkonnaga seotud küllaltki tugev vihmasajuvöönd ühes külma frondiga, mis jõuab Lääne-Eestisse pärale lõuna paiku ja levib edasi kirde suunas üle maa, kuid aeglaselt. Mõnel pool, suurema tõenäosusega ida pool, on äikest.
Tuul puhub nõrgalt lõunast ja kagust, ühes sajuvööndi üleminekuga pöördub edelasse - läände ning veidi tugevneb.
Õhutemperatuur tõuseb enne saju saabumist ida pool selgema taeva all 15...21°C-ni, lääne pool pilvisema taeva all 10°C ümbruses ja alla selle, sajuga koos saabub külmem õhumass ka Ida-Eestisse ning õhusoe langeb õhtul ja järgneval ööl alla 10°C.

Neljapäeval (27.04.) madalrõhkkond ühes tugevama sajuga eemaldub, kuid päeval areneb niiskes õhumassis ja madalrõhkkonna läheduses laialdaselt hoogsajupilvi ning nendest tuleb peale vihma ka kohati lumekruupe ja lörtsi. Välistada ei saa ka äikest.
Edelatuul tugevneb rannikualadel puhanguti 13...16m/s.
Õhusooja on öösel 0...5°C, päeval 5...11°C.

Reede (28.04.) öö on taas selgem ja kuivem, mõõduka edelatuulega ja -1...5°C vahemikku jääva õhutemperatuuriga.
Päeval jõuab Läänemerelt niiskust lisaks ning ühes vihmaga tuleb ka lörtsi, lumekruupe. Tuul puhub läänekaarest ja mõõdukalt, puhanguid on rannikul 12...15m/s.
Õhutemperatuur on Lääne-Eestis 5...7°C, ida pool tõuseb kraad - paar üle 10°C.

Nädalavahetus (29. ja 30.04.) möödub niiskes ja jahedas õhumassis ja vahelduvate vihma- ja lörtsihoogude ning päikesepaistega.
Tuul puhub läänekaarest ja on mõõdukas, puhanguid 10...12m/s.
Õhutemperatuur jääb öösiti 0...5°C vahele, päeviti tõuseb 5...11°C-ni, kus päikest enam ja pikemalt, seal tõuseb ka paari kraadi võrra kõrgemale.

Kommentaarid

 1. Tõepoolest, nautige järgmist kahte päeva, 12Z GFS uuendus on täielik õudukas. See näitab 6.mai keskpäevaks 2C sooja :D Isegi, kui nii hull variant ei realiseeru, siis tõenäoliselt tuleb päeval alla 10C sooja.

  VastaKustuta
 2. Praegu Harjumaal nõrk tuul ja 14 kraadi sooja. Tunne nagu mõnus sume suveõhtu oleks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui mai alguse päeval on alla 10 kraadi sooja, on see mitte kui midagi erilist. Jahe, aga ilm ongi muutlik.

   Kustuta
 3. Siin kagus on täna tõeline suvehommik. Taevas on selge, kuid kergelt vines, justkui tuleks leitsakuline päev.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hommik oli tõesti suvine. Tartus on nüüd pilviseks läinud, kuid õhk on ikka lämbe. Tunne oleks jah pigem nagu oleks mai lõpp või juuni.

   Kustuta
 4. Harjumaal oli päikesetõusu ajal 11 kraadi.

  VastaKustuta
 5. Harjus hommikul kaks tilka vihma tuli, tundub, et vist enam ei tulegi :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kolmapäeval saad vihma nii, et õhtul võid juba mülkasse kinni jääda.

   Kustuta
  2. Söön oma mütsi ära kui nii läheb

   Kustuta
 6. Loodusesõprade FB grupis teatati Põlvamaalt kägu kukkumas. Paar päeva tagasi ütlesin ka, et ehk see soojalaine toob käod ka kohale ja nüüd siis tõigi. Elagu kevad:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Võrumaal täna õhtul ka kägu kukkus.

   Kustuta
 7. Harjumaal oli täna oodatust palju päikeselisem Mudelid näitasid täna siia pilves halli ilma, aga tegelikkuses tuli kella 15 ajal päike välja ja siiani pole kordagi pilve taha läinud.

  VastaKustuta
 8. Harjumaa saab öösel sahmaka kätte vist, vihma hädasti vaja ka!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sajabki ja tore taas meenutada üle pika aja vihma lõhna.

   Kustuta
 9. Päris muljetavaldav kontrast ikka kagu ja loode vahel täna.

  Mõned pildid ka tänasest südasuvisest suveõhtust siit soojalt ja põuaselt lõunamaalt.

  Imekaunilt põuane põld
  Lehtes kased
  Vaade Kagu-Eesti kõrgustikult

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Esimese pildi lingi pealkiri on nõme.

   Kustuta
 10. Statistik siin: Siin Harjumaal näiteks kase pealt ei näe küll veel mingeid muutusi. Üleeile sai alles kasemahl lõpetatud.

  VastaKustuta
 11. Tartus lõi eile peaaegu kõik rohetama (v.a tammed jt hilise lehtimisega puud). Mõned kased ja pajud juba väga rohelised. Kastanitel ja pärnadel olid ka juba pungad lahti. Kahjuks lehtede kasv nüüd külmaga aeglustub. Aga vähemalt on juba rohelust ning nüüd saabuva külmaga ei teki seda koledat halli novembritunnet.

  VastaKustuta
 12. Harjumaal täna ilus suvepäev, kuigi rünksajupilved on küll sellised nagu arktilises õhumassis tavaliselt.

  VastaKustuta
 13. Pragu on kevad, suvi ei ole. Kuu on aprill. Lumikate võimalik.

  VastaKustuta
 14. Ka meil Haanin joba tõsiselt rohetas ka kaskedel leppadel sooja oll eelä uma 20 kraati täämba 18 ja sändsid rünkpilvi muido vaiknõ. Põllumeestel um kiirõ, muld kuios tera vaja mulda saia. Kartuli panekuga um aigu kuu vaas ka ei olõ soodnõ. Aga toomingatõl joba õiõpunga paisusõ, ei olõ viil käko kuulnu, kuldnokka joba havvusõ.

  VastaKustuta
 15. Järgmine nädal vist tulevad öökülmad ka tagasi, teeb kerge STOP loodusele.

  VastaKustuta
 16. Noh, need puud, mis juba rohelised ei saa vist enam oma lehti tagasi pungadesse toppida :D Aga külma tõttu jäävad lehed väikeseks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kõva külm võtaks need "lehed" rajalt maha.

   Kustuta
  2. 4 või 5 mai paiku jõuab meieni -8...-10 isoterm ehk päevane maksimum ei tõuse ka lauspäikesega enam 10 kraadini.

   Kustuta
  3. 2019 tuli mai alguses ka veel üks korralik öökülm ja puud olid juba lehes. Ei juhtunud midagi nendega.

   Kustuta
 17. Vähe tuli, vähe. See pold miski külm.

  VastaKustuta
 18. Ilmateenistus on isegi Harjumaale ja Läänemaale äikesehoiatuse andnud. Arvan et neis maakondades äikest ei tule.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Üldreegliks on viimastel aastatel saanud, et kui äikesehoiatus antakse, ei tule seda kuskil, või tuleb väga vähe :) ja vastupidi, hoiatuse puudumise korral tuleb laialdaselt ...

   Kustuta
 19. Tartus oli juba pärastlõunal äikest.

  VastaKustuta
 20. Enne 10. maid sooja loota pole.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. 2. mail võib Lõuna-Eestis siuke 15-16 kraadi ära tulla (aga see pole ka garanteeritud, oleneb kui lähedale madalrõhkkond täpsemalt ulatub), aga suurt sooja veel ei paista. Natuke meenutab praegune ilmastik eelmise aasta augusti lõppu/septembrit, kus päeva pealt tuli külm õhumass ja prognoosides oli kogu aeg veel lootust, et tuleb veel kõrgrõhkkond ja natuke soojemat ilma, aga see lükkus edasi ja edasi ja nojah mingi hetk on see sügisene päike nii madalal, et üle 15 kraadi naljalt enam ei tule.

   Vähemalt praegusel aastaajal päike käib iga päevaga kõrgemalt ja varsti on ka miinuskraadides õhumassiga puhul päeval +15 või rohkem sooja (kui just pole laussadu). Siiski kahtlen, kas see aasta mais +25 või üle ära tuleb, pigem arvan et mai on soojaga tagasihoidlik nagu viimastel aastatel, või siis tuleb mingi üks suvine päev, kus korraks on 25-28 kraadi, aga sellele järgneb külm front ja jahedam ilm kuu lõpuni.

   Kustuta
 21. Ei tea, mis siis saaks, kui ilmad tõesti külmad oleksid; lumikate alles viimastel päevadel lagunenud, ,hangejäätmed aedade taga, kevadine suurvesi äsja möllama hakanud.

  VastaKustuta
 22. See külm mai on viljadele hea põllus, siis tõenäoliselt lajatab kuuma juuniga otsa muidugi.

  VastaKustuta
 23. Juuni... Sellega seondub eriti kliimauurijate "hea tase". Juhuslikult sattus peale 1990-ndaid ja peale 2002. aastat vahepeal mingi aeg sageli nii, et juunikuudesse ei sattunud kuumalaineid. Ning sirgelt tehti kiirelt lineaarne ekstrapoleerimine, et edaspidi ilmad üha soohjenevad, kuid ainult juunis seda ei juhtu. Noh... On ikka sooje juunisid edaspidi ka olnud. 2011 näiteks. Viimased 3 aastat, 2021 eriti, peaksid juunijaheduse põlistajad panema punastama. Igas mõttes.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah tõepoolest oli kuskil 2004 - 2019 siuke aeg, kus juuni oli enamasti üsna vilets suvekuu. Kõik juunid muidugi ei olnud halvad, 2011 ja 2013 olid soojad juunid, 2016 ja 2018 polnud ka häda midagi. Aga 2004, 2009, 2012, 201, 2015, 2017 olid ikka üsna jahedad juunid.

   Tõenäoliselt ei jää see praegune külm mai/soe juuni asi igaveseks püsima (kes teab, võib-olla tuleb juba see aasta maikuu teine pool soe), aga huvitav, et seda on nagu 4 aastat järjest olnud. Eelmisel kümnendil oli nende jahedate juunide vahel ikka mõni soojema juuniga aasta ka.

   Kustuta
  2. * kuni 2019 mõtlen, 2019 hakkas see soojade juunide maraton peale.

   Kustuta
  3. Loomulikult ei jää üksi rütm igavesti püsima. Ma mõtlesin seda, et ilmaaegu kiputi suuri üldistusi tegema. Ega neid nüüdki teha tasu. Kasvõi sel aastal võib juunis või ükskõik mis kuudel külm olla. Soe samuti.

   Kustuta
 24. Mingi sisetunne ütles et saami maikuul viil lummõ ja külmä tunda, eriti üü tundusõ jäävät külmäs viil poolõ maini. hetkel meil Haanin oll -1 ja pangõ pääl oll jääd vasta hummokut oll esiki mänest lumõkruupõ tulnu.

  VastaKustuta
 25. Laaripoisi habe pidavat näitama, et maikuus võib kardula maha panna.

  VastaKustuta
 26. Nojah, tänasega algas siis see külm suusamussoon, mis püsib kindlalt mai keskpaigani või kauemgi. See, et nüüd natuke jahedamaks läks on okei, aga ei saa aru, miks see jahedus peab jälle 3 nädalat jutti kestma. Ja külmemad päevad (4.-5. mai paiku) on veel ees. Ma ei oota, et Eesti kliimas peaks maikuus iga päev üle 20 kraadi olema, aga kas tõesti ei saaks olla nii 14-17 kraadi püsivalt? Ja no tõesti paneb imestama, et 4. aasta järjest läheb nii.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. 4. ja 5. mail tuleb lumi ka maha.

   Kustuta
 27. Viljakasvatajale see sobib, nii hoida! :D

  VastaKustuta
 28. Talvel on 10 aastat järjest olnud kuude viisi ekstreemselt soe. Suvel ja sügiselgi viimasel ajal ka. Mis siis nüüd järsku häda on kui pisut külmem on veidi aega?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. 2018 veebruar küll polnud EKSTREEMSELT SOE. :)

   Kustuta
  2. Ja nii 2021 kui ka 2022 detsember samuti ekstreemse soojaga ei hiilanud. Ainus aasta, mille kohta su kommentaar kehtib, on 2020, siis tõesti oli talvel kuude viisi äärmuslik soojus.

   Kustuta
  3. No häda ongi selles, et talvekuud on liiga soojad ja maikuu liiga jahe. Praegu on negatiivne NAO indeks ja Gröönimaa ning Põhja-Norra kohal laiutab suur kõrgrõhkkond, mille servast voolab meile külm õhumass peale. Oleks selline olukord jaanuaris-veebruaris, siis tulekski -25 kuni -30 kraadi. Aga talvel ongi koguaeg ainult mingi soe lõunatuul. Mulle meeldiks, kui praegune sünoptiline pilt oleks talvekuudel, mitte maikuus.

   Kustuta
 29. Kui 20 kraadist saab/sai 7, siis see pole PISUT külmem.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Just. Eelmine nädal oli normist soojem ja mõningane jahenemine oli oodatav, aga normaalne oleks kui temp langeks praegu 14-16 kraadi peale. Maikuus alla 10 kraadi on ikka väga niru, eriti kui seda on mitu päeva järjest. Sajupilvede all võib temp vabalt olla mingi 0-2 kraadi. Mai alguses on päike umbes sama kõrgel, kui 10. augusti paiku...

   Kustuta
  2. Ja masendav mõelda, et vähem kui kahe kuu pärast on nn murdepunkt, millest alates päevad taas lühenema hakkavad.

   Kustuta
  3. Ja tuleta siis Oktoobri lõpus meelde ,et oh kahe kuu pärast hakkavad päevad juba pikenema ja soe hakkab kohe...

   Kustuta
  4. Ei ole 02:56 kommentaari autor. No see pööripäev iseenesest pole nii oluline, kuna enamikes kohtades on nii-öelda "seasonal lag", mis tähendab, et aasta kõige soojem või külmem aeg on mitu nädalat pärast pööripäeva ja aastaajad on pigem tahapoole nihkunud. Eestis kipub juuli lõpp/augusti algus keskmiselt kõige soojem olema.

   Samas on kommentaaril iva sees, et meie laiusel saabub sügis siiski väga ruttu (augusti lõpus on enamasti juba esimesed jahedamad ilmad ja septembris naljalt ei tule enam palju üle 20 kraadi, samas kui nt Lääne-Euroopas, Kanadas ja USA põhjaosas võib 25 kraadine suveilm veel paar nädalat septembrisse kesta). Eestis on päikese kõrguse tõttu maikuus suurem potentsiaal kuumalainetele kui septembris. Seetõttu ongi mul sooja ilma fännina kahju, et juba 4. aasta järjest läheb maikuu aia taha ja ei tule ühtegi kuuma ilma.

   Kustuta
 30. Kauaks külma jätkub? Maa saab kastetud vähemalt!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. 10. maini vähemalt, võib-olla ka kauem. Aga tegelikult pärast kolmapäeva paistab üsna kuiv...

   Kustuta
  2. Jaanipäevani kindlustatud see 13 kuni 16 kraadi , jube !

   Kustuta
 31. Statistik siin. Nagu juba vist paar aastat tagasi ütlesin tuleb selline ülemineku suvi. 2023 võiks võrrelda näiteks 2003 või 2007 aastatega. Põud suvel nii enam ei kummita ja suuremat kuuma ka väga pikalt ei pea. Mõni ehk tahaks küsida ,et ülemineku - kuhu suunas siis ikka sajuse suunas. 2024 peaks tulema selline kus iga suvekuu sajuhulk on kolmekohaline number. See aasta on ehk ainult juuni ja august sellised. Tegin oma prognoosi enne kui accu enda oma teeb. Sinna on veel loetud päevad.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Statistik, mis sa aga maikuust arvad? Kas on lootust, et kuu keskpaigas tuleb järsk soojenemine või ongi jälle kuu lõpuni siuke 8-15 kraadiga virelemine? Ma pigem arvaks ka, et suvi ei tule seekord väga palav, aga mida külmem mai, seda tõenäolisem tundub, et jälle tuleb kuum juuni...

   Kustuta
  2. Statistik siin: Kuna mai peaks tulema normist veidi soojem siis seda järsem soojenemine kuu keskel või veidi hiljem ( veidi hiljema all mõtlen näiteks 20 maid) mida kauem nüüd selle külmaga venitab.

   Kustuta
  3. Ma ei saa sellest loogikast aru. Võtame eelduseks selle, mida me tahame tõestada...

   Kustuta
  4. Seda on meeldiv lugeda, et põud karm ei tule ja 2024 on sajusuvi. Siis saab kastmisvooliku üle mitme suve taas unustada.

   Kustuta
  5. 25 kraadi piir mais ikka ära tuleb?

   Kustuta
  6. 1. juunil võin vastata, kas oli 25 kraadi. Aga üldiselt on 25 kraadi suvekuude teema.

   Kustuta
  7. Statistik siin: Terve Eesti arvestuses tuleb see +25 ära aga samuti alles kuu teises pooles.

   Kustuta
  8. Kulla Statistik: kindel kõneviis ei ole see päris õige antud kontekstis.

   Kustuta
  9. @ 30. aprill 2023, kell 08:09

   Tänan vastamast, kuid arvan, et see 25 tuleb umbes sedasi nagu 8. mail 2010 oli, mil Võrus oli 25,x kraadi ja looderannikul napilt 4.

   Kustuta
 32. Mina pole alias statistik, aga külmaperioodid on viimastel aegadel (aastaid) olnud mitter eriti pikad. Harva venitab kuu välja. Küll aga on kole pikad kuumaperioodid.

  Jätkaks ka veidi varem olnud juttu edasi.
  No on ikka talvest talve kuude viisi kohutavalt soe! Oli sel aastal nii detsembri keskpaigast alaates 2 kuud sirgelt. Veebruari teine pool oli pisut talve moodi taas, aga mitte just eriti. 2018 veebruar oli tõesti korralik talv, aga talv puudus ka sel talvel jaanuari keskpaigani. Jne, jne.

  Nii et kui sama liini peab, siis võib mai lõpupoiole sooja tulla jah. Aga seda polegi vaja. Loodus peab graafikusse tagsi tõmbuma. Praegu pole vahtrate ja kirsside õitsemise aeg! See ongi peamiselt muideks olematu talve tagjärg. Aprill pole ju väga megasoe ka olnud. Kuigi soe ikka oli ka.

  Loodan, et suvi tuleb normaalne - et ahju kütma ei pea ja väljaski on mõnus toimetada. Aga pidevalt ligi 30 kraadi sees, olgu toas või õues või kus iganes, ka ei taha olla. Mitte üht ööpäevagi. Tingimused sellesks aga tekivad juba ligi 3 päeva peale suvise kuumalaine algust. Erandiks on veidi pikemaks ajaks ehk ainult üherkordsed vanad varjulised maamjad. Aga kust meil kõigil neid (enam) võtta!

  Pole mõtet ka öelda, et pane konditsioneer. Esiteks on see kõva raha, mida ei pruugi sugugi üle olla ja teiseks kipuvad ametnikureod üha enam vahele segama oma "nõuetega".

  VastaKustuta
 33. Harjumaa saab juba tund aega paduvihma ja radari järgi on vähemalt tund veel. Las ladistab, kuna nagunii uus kuivaperiood kestab niikaua, et maa praguneb.

  VastaKustuta
 34. Tänane päev võib kõige nirumate mudelprognooside järgi siin Loode-Eestis tõeliselt sügisene tulla. Kui hommikul laussaju eemaldudes selgineb ja ilmselt päikegi korra paistab, siis päev läheb halliks ja aeg-ajalt piserdab seenevihma, puhub tugevapoolne tuul ja päevasooja eriti üle 5 kraadi ei tule.

  Helgemad prognoosid näitavad päeval +8 kraadi ja päikest vaheldumisi kergete hoogsadudega, aga siiski tuulist ilma.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. njah, ja pane veel 10 päeva sellist ilma sinna otsa.... Kagu-Eestis tuleb teisipäeval ehk 15 kraadi ära (aga ka see tugeva tuulega), aga 4.-8. mai tõenäoliselt ei tõuse temperatuur üle 10 kraadi ja sealt edasi venib ka, kuni üle 15 jõuab. Ja see on Kagu-Eesti kohta, teil seal loodes võib veel paar kraadi jahedam olla. Masendav ikka.

   Kustuta
  2. Umbes 3 kraadi alla maikuu keskmise, aga ei midagi hullu.

   Kustuta
  3. See +10 on pigem optimistlik pakkumine, vabalt võib ka ainult 5-7C olla kui sademeid ja pilvi on rohkem ning see pole enam "natuke alla maikuu keskmise".

   Kustuta
  4. Ikka parem kui kuumus. Ning vähemalt veidid soojem on ka kui jaanuaris-veebruaris.

   Kustuta
  5. Ei eeldagi kuumust. Mais võiks olla ikka 15...20 kraadi, mitte 5...8. Kalendris on küll kohe mai, aga ilm käib ikka novembri rada.

   Kustuta
  6. @ 30. aprill 2023, kell 10:38

   Meil siin loodes võib küll kraadide järgi jahedam olla, aga meretuul hoiab rünksajupilved siit eemal ja päikesega on meie +5 kraadi soojem kui teie meremõjuta rünksajupilves-sajune +7.

   Kustuta
  7. See on tõsi jah, et praeguste jahedate temperatuuride juures on päikesega igati etem kui rünksajupilvede all. Külm tuul rikub siiski igal pool ilma.

   Kustuta
 35. Mulle ka meeldib praegune +5 kuni +10 ja vihmahood. Parem olgu praegu kehv ja juuni-juuli ilusad +30 :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See on nali, jah? +30 on jube asi. See ei ole enda korraldatud lõunamaareis, mis kestab vähe aega ja alati saab jahedasse konditsioneeritud hotelli puhkama pugeda.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Sooja- ja kuumalaine 14.- 21.06.2023

Külmadele järgnev soojaperiood

Suvetorm 2.- 4.07.2023